#dogwood2019 marzec – kwiecień

Posted on
Etykieta wyzwania #dogwood2019

Czas na podsumowanie kolejnych dwóch miesięcy instagramowego wyzwania fotograficznego 52 zdjęcia #dogwood2019.

Tym razem w wyzwaniu #dogwood2019 szło mi trochę lepiej, łatwiej było mi zrobić zdjęcia na wyzwania, ale, co najważniejsze, również nie wywierałam na sobie presji i jak nie mogłam znaleźć ciekawego kadru, to zostawiałam temat. W końcu zdjęcie do mnie przychodziło 🙂 Chociaż do niektórych tygodni szykowałam się od jakiegoś czasu, jak np do 17, ale koniec końców i tak byłam zaskoczona, że to akurat ten temat w tym tygodniu 😛 I ostatecznie na pomysł wykorzystania tego konkretnego zdjęcia wpadłam już, jak przeglądam zdjęcia na aparacie, ale myślę, że efekt jest całkiem niezły.

Przejdźmy zatem do przeglądu moich zdjęć z wyzwania #dogwood2019.

Tydzień 10

Story Telling: Hometown
Tell us the story of your hometown. It could be a famous landmark, something the town is known for, or even just your favorite place to relax.

Lublin, moje miejsce na ziemi. Pełen zakamarków i wyglądających znienacka zabytków. Tutaj widok na Zamek Lubelski z Bramy Grodzkiej.

Zdjęcie zrobione telefonem.


Tydzień 11

Composition: Fill the Frame
Using Fill the Frame is a great way to isolate your subject and create interest in your photo. Can you do it with only one color in the frame? Fill the Frame with one color.

Tego tematu nie czułam w ogóle. Na dodatek, nie wiem z jakiego powodu, umknął mi jeden kolor, a weszło mi w myśli, że to ma być zdjęcie dodatkowo wykadrowane przez jakąś ramkę – okno, bramę itp. i za takimi kadrami się rozglądałam. Dopiero jak weszłam na zdjęcia z 11 tygodnia podejrzeć jak inni podeszli mi do tematu, uświadomiłam sobie moją pomyłkę 😛
No ale jak już dobrze zrozumiałam temat, to szybko znalazłam pomysł. Inspiracją była terakotowa posadzka w MDK nr 2 przy Bernardyńskiej, ale na zdjęciu ostatecznie znalazł się fragment muru oporowego przy Zaułku Panasa.

Zdjęcie zrobione telefonem.

Tydzień 12

Inspiration: Trash
Trash is your inspiration. Tell a story or create something beautiful.

Na śmieciowe zdjęcie całkiem nie miałam pomysłu. Po prostu chodziłam po mieście i zwracałam uwagę na śmieci, czy gdzieś, jakieś nie ułożą się szczególnie malowniczo 😉
Aż pierwszego dnia wiosny, kiedy wyszłam z pracy, znalazłam na drzewkach na Krakowskim Przedmieściu takie piękne kwiaty zrobione z popsutych parasolek. Idealna realizacja śmieciowego tematu.

Zdjęcie zrobione telefonem.

Tydzień 13

Story Telling: New Beginnings
Our world is full of circular patterns; as some things end, others begin. Tell us a story of a New Beginning.

Tu akurat wiedziałam, że chcę zrobić zdjęcie z pierwszymi pąkami, czy kwiatkami. Nowy początek bardzo kojarzy się z wiosną i rozkwitem przyrody po zimie. Szyki trochę popsuł mi fakt, że na #instawtorek tematem była wiosna i tam też wrzuciłam zdjęcie pąku, a nie chciałam wrzucić tego samego zdjęcia. Na szczęście wracając z pracy znalazłam drzewo pięknie oświetlone słońcem w złotej godzinie.

Zdjęcie zrobione telefonem.

Tydzień 14

Composition: Center Frame Portrait
Center Framed composition is a great way to isolate your subject. Use this knowledge to create a portrait that exhibits loneliness.

To zdjęcie nie jest dokładnie takie, jak w poleceniu. No chyba, że uznamy, ze to siedzisko karuzeli jest położone centralnie na zdjęciu 😉 Tak generalnie portrety to nie jest mój ulubiony temat i zupełnie nie miałam pomysłu na to zdjęcie. Ostatecznie do zdjęcia z lalką zainspirowała mnie seria zdjęć z misiem z wyzwania.
Akurat byłam z córką na palcu zabaw. Córka wzięła ze sobą lalkę, którą w pewnym momencie “porzuciła” na ławce. Najpierw miałam jej zrobić zdjęcie na tej ławce, ale pomyślałam sobie, że samotna lalka na karuzeli lepiej odda temat 😊 Kadr jest dosyć ciasny, bo na placu zabaw było sporo dzieci i nie chciałam, żeby któreś nie znalazło się na zdjęciu. W końcu zabawka z dziećmi w tle już nie wygląda tak samotnie 😉

Zdjęcie zrobione lustrzanką.

https://www.instagram.com/p/BwEKhSTBQm4/?utm_source=ig_web_copy_link

Tydzień 15

Inspiration: Anonymous
This week’s inspiration is Anonymous. Interpret this how you wish.

Kozy są szalone*.

I anonimowe, chociaż ta skansenowa koza wygląda, jakbyśmy się znały 😉 Na pewno jest ciekawska, w przeciwieństwie do innych kóz, które wyglądały raczej na zirytowane i zmęczone zainteresowaniem tłumów zwiedzających Muzeum Wsi Lubelskiej. Ale ta koza była zainteresowana każdym, kto oferował jej jakiekolwiek smakołyk 😉

Zdjęcie zrobione lustrzanką.

https://www.instagram.com/p/BwXL8gGFOsu/?utm_source=ig_web_copy_link

Tydzień 16

Story Telling: Shadow
Tell a story. Make it compelling while only using shadow.

To zdjęcie również zrobiłam w Skansenie. Jak tylko zajrzałam do jednej z chat i zobaczyłam palmę światła wpadającego przez okno na podłogę, wiedziałam, że to będzie idealne zdjęcie w temacie światło i cień.

Zdjęcie zrobione lustrzanką.

Tydzień 17

Composition: Balance
Balanced composition is pretty straightforward, unless you are trying to shoot in the “Accidental Renaissance” style. So shoot a balanced image in the Accidental Renaissance style.

Na przypadkowy renesans czekałam odkąd przeczytałam wytyczne na kolejne tygodnie wyzwania w styczniu. Robiąc zdjęcia w różnych sytuacjach miałam w pamięci hasło Accidental Renaissance, ale w końcu zdjęcie zrobiłam dopiero w Lany Poniedziałek.

Robiąc zdjęcia, jak dzieciaki leją się wodą, stwierdziłam, że to w sumie całkiem niezła renesansowa sytuacja. I tak się skupiłam na renesansie, że zapomniałam o balansie 😉

Zdjęcie zrobione lustrzanką.

To tyle zdjęć na razie. Muszę przyznać, że trochę zmęczyłam się wyzwaniem. Nie porzucam go jednak, tylko robię jeszcze bardziej w swoim tempie 🙂

*chociaż kozy twierdzą, że to owce są szalone. (Leonie Swan, Tryumf owiec)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *